Hotely cubaism.com - zarezervuj hotel kdekoliv na Kubě
English Español Français Русский Português Türkçe بهاس ملاي Cрпски Slovenščina Deutsch Dutch Hrvatski Italiano 한국어 日本語 简体中文 Український Polski României Latvijas Čeština عربى
Hlavní stránka :: Hotely :: Můj účet :: Můj košík
Průvodce - Holguin, Kuba
Provincie Holguin je čtvrté největší kuba. V horách tohoto regionu se nacházejí ložiska niklu a kobaltu, které byly a stále jsou značně těženy. Tyto průmyslové odvětví hrají důležitou roli v produktivitě a bohatství této oblasti, hlavní niklové doly a zpracovatelské podniky se nacházejí v okolí města Moa na severním pobřeží, východně od města Holguin.

Cukrové plantáže a citrusové sady také hrají významnou roli v místní ekonomice a rybářský průmysl, ačkoli malý, doplňuje impozantní roli provincie jako klíčového producenta v kubánské ekonomice.

Severní pobřeží má za posledních 10 až 15 let značné množství vývoje a pláže Playa Guardalavaca jsou nyní pevně založeny zahraničními tour operátory.
Alturas de Mayabe
Rozloha kopců je 8 km mimo město Holguin. Jedna z nejkrásnějších kubánských krajin.
Banes
Město Banes, bylo řečeno, bylo kdysi nejvíce amerikanizovaným městem na celé Kubě. Byla to ústředí všudypřítomné společnosti United Fruit Company; americký monolit, který vlastnil obrovské cukrové plantáže v okrese a jehož manažeři se rozhodli přeměnit polovinu z Banes na věrnou rekonstrukci amerického města.

Banes byl rodiskem Fulgencia Batista, jednoho z kubánských prezidentů, který byl někdy nazýván Guajirito de Banes .. ale nikdy do jeho tváře!

Povídá se, že Banes je to stejné město, kde Fidel Castro strávil spoustu času jako mladý muž a zdvořil se ženě, která se stala jeho první ženou.

Ačkoli dnes je Banesovo město trochu vybledlé a domnívalo se, že je domovem dvou nejvýznamnějších muzeí v provincii, jedna je Bani kubánsko-indické muzeum a druhá se nazývá Chorro de Maita Site Museum.

Drive od Guardalavaca do Banes je jedním z nejkrásnějších v provincii.

Určitě stojí za návštěvu Playa Puerto Rico Libre, kvůli své divokosti a mnoho jeskyní.

Nyní Banes slouží jako obchodní centrum pro okolní zemědělské čtvrti, které vyrábí převážně cukrovku, ale také banány a jiné ovoce. Produkt je dodáván z malého přístavu Embarcadero de Banes, který leží na Bahía (záliv) de Banes, 3 km (5 km) na jih. Pop. (2002) 34,452.
Cayo Naranjo
Tato krásná Cay je středem přírodní rezervace Bahia de Naranjo a nachází se v lokalitě Acuario Cayo Naranjo. Ta druhá dává na denní námořní přehlídku v poledne a nejlépe možnost plavat s delfíny.
Cayo Saetia
Tato nedotknutelná zátoka na východní straně Bahía de Nipes se nedá snadno dostat, ale pokud je to zcela izolované a úplně nezastavěné, pláže s bílým zálivem na bílém zálivu jsou pro vás zajímavé, jistě by to stálo za to. Jedná se o exkluzivní exkluzivní herní středisko, které má mimořádný seznam flóry a fauny, mezi něž patří nejen jeleni a divoká prasata, ale i divoká sbírka exotických druhů jako jsou antilopy, pštrosi, vodní buvoli a zebry. Většina výletů zahrnuje šnorchlování, jízdu lodí, jeep safari, jízdu na koni a oběd na pláži. V hotelu Cayo Saetía se nachází jeden hotel, který má půl tuctu kabin. Cayo Saetía je asi 90 minut od Guardalavaca autem a pouhých 20 minut od vrtulníku (preferovaný způsob dopravy).
Gibara
Gibara, pojmenovaná podle domorodého slova Jibá, znamenala hrbol, byla oficiálně založena 16. ledna 1817. Také známá jako La Villa Blanca, The White Town, toto poměrně malebné město má bohatou historii a kulturu, jejíž lidé jsou nejvíce pyšní.

Má krásné architektonické lokality a úhledně položené domy, ulice a parky. Je obklopen svěží krajinou. Návštěvníci objevují přátelskou a vstřícnou povahu místních obyvatel (asi 20k).

Tam je, a pravděpodobně vždy bude nějaká kontroverze o tom, zda to bylo Gibara nebo Bariay zátoka, v 1492, který nejprve poskytoval útočiště lodím Christopher Columbus na jeho první cestě na Kubu; a kde uvedl: "Je to nejkrásnější země, kterou lidské oči kdy viděly."

Pokud jste trochu latinský filmový buff, měli byste navštívit Gibaru během týdne, ve kterém se koná Festival Internacional de Cine Pobre.

Během 19. a první poloviny 20. století se Gibara stala nejvýznamnějším a nejrozvinutějším přístavem na celém severovýchodním Kubě. Její železnice poskytla Holguin, Bayamo, Banes & Las Tunas přístup k obchodovanému zboží. Hospodářství společnosti Gibara je dnes založeno na textilní výrobě, rybolovu, výrobě tabáku pro vývoz a domácí spotřebu a cestovním ruchu.

Turisté si mohou vychutnat ulici na ulici velkých koloniálních budov, včetně pevnosti Fernando VII, muzea dekorativních umění, historického muzea, muzea přírodopisu, kasina Español (dům kultury), divadla, ruiny Cuartelón, Cueva de los Panaderos, Calixto García náměstí a jeho miniaturní replika sochy svobody.
Holguin City
Toto město, 760 km / 495 kilometrů jihovýchodně od Havany, je zaneprázdněno a není zvlášť atraktivní. Ale pokud projdete, podívejte se na hlavní náměstí pro jeho Art-Deco divadlo, uměleckou galerii a eklektické zobrazení historických exponátů uvnitř provincie Museo. Přírodní historické muzeum Carlos de la Torre, jižně od náměstí na Calle Maceo, v jiné koloniální rezidenci, má velkou sbírku původních skořápkových skořápek v oslnivých barvách.
Na západ od Holguinu je výhled, Loma de la Cruz, který nabízí nádherný výhled na město a celé provincii.
Moa
This small seaside town is where flights from both Havana and Santiago de Cuba drop off holidaymakers on their way to Guardalavaca and the coast. Close to the provincial border with Guantanamo, Moa is connected to the town of Baracoa by a crumbling coastal road.
Pinares de Mayari
Oblast Pinares de Mayari je ideálním místem pro milovníky přírody plné přírody fauny a flóry.
Playa Esmeralda
Idilická pláž o délce 1 km získává své jméno z čistých, hlubokomořských (smaragdově zelených) vod, které se táhnou podél těchto bílých písků. Je ideálním místem k vychutnání si windsurfingu, plachtění, potápění a šnorchlování. Pláž je exkluzivní pro hosty hotelu.

Překrásná přírodní rezervace Naranjo Bay se nachází jen pár kroků od hotelu. Akvárium dává možnost koupání s delfíny.
Playa Guardalavaca
Pláže s bílým pískem a kopce jsou skutečně velmi krásné a dnes je domovem rostoucího turistického průmyslu s balíčkovými dovolenými, které jsou nyní k dispozici v Anglii, Kanadě, Německu a Rakousku.
Playa Pesquero
Pláž Pesquero je velmi pohlednicí tropického stetcha zlatého písku, bujné vegetace a korálových útesů, které nejvíce trvají. Pláž je exkluzivní pro hosty do 3 moderních hotelů, které se tam nacházejí.
Playa Yuraguanal
Yuraguanal beach, se nachází na pobřeží provincie Holguín, 53 km od města. Je známý tím, že je bílý a jemný písek.
Rafael Freyre
Město Rafael Freyre je označeno na většině map jako Santa Lucia.

Oblast zahrnuje nádhernou malou kubánskou pláž Playa Blanca proslulou jemným a bílým pískem, Bahia de Bariay, Fray Benito a Silla de Gibara. Ten je na většině map také neoznačený.
Průvodce po provincii
Prodeje po Velké Británii :: Audrey :: +44 20 7498 8555 nebo 0800 298 9555
USA & Prodoje v Kanadě :: Jeffery nebo Bastien :: Bezplatná linka 888 361 9555
Havana turistický centrum :: Idelsis :: +53 7 863 9555
(méně než 10 dní)
Vytvořeno systémem Bizloco eTravel Cubaism Ltd pro cubaism.com
Cuba
© 2012 Nigel Hunt - Všechna práva chráněny,