Hotely cubaism.com - zarezervuj hotel kdekoliv na Kubě
English Español Français Русский Português Türkçe بهاس ملاي Cрпски Slovenščina Deutsch Dutch Hrvatski Italiano 한국어 日本語 简体中文 Український Polski României Latvijas Čeština عربى
Hlavní stránka :: Hotely :: Můj účet :: Můj košík
Průvodce - Isle of Youth, Kuba
Isla de la Juventud (Isle of Youth) se nachází asi 100 km od jižního pobřeží pevninské Kuby, je domovem některých nejdůležitějších zemědělských zemědělských oblastí v Kubě a je klíčovým producentem citrusových plodů pro export. Životní úroveň je obecně vyšší, převážně kvůli převaze dobře obdělávané orné půdy, která způsobuje, že problém nedostatku potravin je méně výrazný než na pevnině.

Ostrov papoušků, Ostrov pirátů, Ostrov pokladu, Ostrov Píseň a dnešní ostrov Ostrov mládí jsou jména, která tento ostrov získal. Columbus objevil to na své druhé cestě do Nového světa.

Od roku 1953 do roku 1955 byl kubánský vůdce Fidel Castro uvězněn v Presidio Modelo na Isla de la Juventud režimem Fulgencia Batista poté, co v červnu 1953 vedl neúspěšný útok na kasárnu Moncada v provincii Oriente.

Ostrov je rozdělen na dvě zcela odlišné topografické úseky, severní a jižní, a je rozříznut velkou bažinou, která vede od jihovýchodního pobřeží k jihozápadnímu pobřeží. Severní je obecně ploché a suché, i když existuje několik mramorových kopců nedaleko Nuevy Gerony a oblast je těžce chována pro citrusové plody. Sklizeň grapefruitu v lednu je poznamenána jedním z největších a nejlepších festivalů v zemi.

Pláže na severu jsou černým pískem a obecně jsou zklamáním, na jihu jsou některé nádherné pláže s bílým pískem, takže pokud chcete dovolenou se středem kolem palmfringed pláže a klidné křišťálově modré moře pak jižní pobřeží Isle of Youth je dobré místo jako každý jiný.
Cayo Largo del Sur
Cayo Largo del Sur, známý také jako Cayo Largo, přestože je poměrně malý ostrov o délce 27 kilometrů, je požehnán téměř nepřetržitým úsekem hezké pláže, zejména podél jižního pobřeží. Existuje šest pláží, z nichž všechny budou schopny uspokojit vaše slunce a písečné chtivosti: Playa Sirena, Playa Lindaman, Playa Blanca, Playa los Cocos, Playa Tortuga a Playa Luna.

Ale jako by to obklopovalo jemnými bílými písky nestačilo. Cayo Largo dostala dárek, který je věčně pohladen čistou a jemnou vodou neuvěřitelných odstínů modré. Když konečně dorazíte do Cayo Largo, budete překvapeni, že najdete přírodní prostředí, které se prakticky vůbec nezměnilo od doby, kdy svět začal.

Existuje mnoho přírodních volně žijících živočichů, včetně iguánů a obřích mořských želv. V blízkosti je malá skupina ostrůvků, z nichž nejznámější je Cayo Iguana. Chráněný korálový útes kolem ostrova dělá dobré potápění, útes sám se táhne více než 30 km a zahrnuje vzácné a chráněné černé korály.
Nueva Gerona
Je to hlavní město ostrova a jediná věc, která představuje něco vzdáleného města,
Je to rušné a poměrně prosperující město a malé, ale pestré ulice mají provinilní Latinskou Ameriku, spíše než zřetelně kubánskou, cítí se o nich. Mnoho afrických studentů, kteří studují na ostrově, zde sídlí a město má kosmopolitní atmosféru než většina ostatních měst a měst mimo Havanu. Také přispívají k ovoci průmyslu ovoce.
Parque Central na Calle 39 je místem, kde se mnozí mladí Nueva Gerona shromáždí. Na víkendech je také domovem nějaké vynikající živé salsy, a pokud navštívíte město, je to dobré místo k zahájení, je také domovem místní turistické informační kanceláře a většiny městských kaváren a restaurací.
Mimo Nueva Gerona najdete věznici Model, muzeum El Abra, pláž Černého písku a jeskyně Punta del Este ....
Siguanea Beach
Siguanea Beach se nachází na břehu zálivu Siguanea, na centrálním západním pobřeží ostrova mládeže. Je to jen 5 minut od malého letiště Siguanea a 35 minut od Havany letadlem. Je to 25 km jízdy od letiště Nueva Gerona.

Na pláži se nachází hotel El Colony se 77 klimatizovanými pokoji, koupelnou a TV. Restaurace, snack bar, námořní bar a noční klub. Bazén, sportovní areály a vodní sporty. Zdravotní služby. Telefon a mezinárodní fax: Pronájem aut. Jízda na koni a další aktivity jsou k dispozici.

Kuba Mezinárodní potápěčské centrum se nachází na malém přístavu v Ensenade de la Siguanea. V Potápěčském centru je k dispozici vícenásobná hyperbarická komora. Lékař specializující se na hyperbarickou medicínu je připraven poskytovat preventivní služby a léčení potápěčských chorob.

Potápěčská zóna El Colony se nachází v rámci dech beroucího ráje Punta Frances Marine National Park. To zahrnuje 6 km. (4 míle) pobřeží, mezi Punta Pedernales a Punta Frances. Zóna je velmi dobře chráněná s pozoruhodnou environmentální stabilitou, a proto má bujný vývoj útesu.

Tam je 56 atraktivních míst potápění, z nichž některé jsou v oblastech husté a pestré populace korálů, gorgonů a hub. Jiné se nacházejí, kde pády prudce klesají, dále jsou zahrnuty více než 20 jeskyní, průchody a tunely, korálové útesy a údolí.

Druhy ryb se liší od jednoho místa k druhému, takže můžeme nalézt školy tarponů, koňských rybiček, jacků, mrchožroutů, učitelů a čmeláků. Nassau groupers, black groupers a barracudas jsou často nalezené, také tam jsou želvy, orel paprsky a někdy žraloci. Mezi nejpozoruhodnější místa patří: Pared de Coral Negro, Tunel del Amor, Cueva Azul, El Pasaje Escondido, Cueva de los Sabalos, Piedra de Coral, El Salto, Ancla del Pirata, Paraiso de las Levisas a Pequeno Reino.

Jiné potápěčské zóny jsou Los Barcos Hundidos, které jsou pozůstatky potopených lodí roztroušených na rozsáhlé ploše mezi 6 a 9 metry hluboké, s mnoha rybami, včetně barracud a stingrays, a četnou přisedlou faunu spojenou s lodě. Los Indios, známý svými vertikálními stěnami a velkými korálovými pahorky s písečnými lůžky a Fuera de Limite, zvláštním místem, kde korálový útes roste z pobřeží a spadá do hloubky 15 metrů, s velkými skalami plnými korálů, gorgonians, houby a mnoho korálových ryb.
Průvodce po provincii
Prodeje po Velké Británii :: Audrey :: +44 20 7498 8555 nebo 0800 298 9555
USA & Prodoje v Kanadě :: Jeffery nebo Bastien :: Bezplatná linka 888 361 9555
Havana turistický centrum :: Idelsis :: +53 7 863 9555
(méně než 10 dní)
Vytvořeno systémem Bizloco eTravel Cubaism Ltd pro cubaism.com
Cuba
© 2012 Nigel Hunt - Všechna práva chráněny,