cubaism.com hotels - book a hotel anywhere in Cuba
English Español Français Русский Português Türkçe بهاس ملاي Cрпски Slovenščina Deutsch Dutch Hrvatski Italiano 한국어 日本語 简体中文 Український Polski României Latvijas Čeština عربى
Home :: Hotels :: My Account :: My Basket
Travel Guide - Jaunatnes sala, Cuba
Isla de la Juventud (Jaunatnes sala), atrodas apmēram 100 km no kontinentālās Kubas dienvidu krasta, tas ir mājvieta dažām Kubas svarīgākajām lauksaimniecības zemēm un ir galvenais citrusaugļu ražošanas centrs eksportam. Dzīves līmenis kopumā ir augstāks, lielā mērā pateicoties labi audzētai aramzemei, kas padara pārtikas trūkuma problēmu mazāk izteiktu nekā kontinentālajā daļā.

Papagailes sala, Piratu sala, Dārgumu sala, Priežu sala un mūsdienas Jaunatnes sala ir dažādi nosaukumi, kurus šī sala bija saņēmusi. Kolumbs atklāja to otrajā ceļojumā uz Jauno pasauli.

No 1953. līdz 1955. gadam Kubas līderis Fidels Kastro bija ieslodzīts Presidio Modelo, Jaunatnes salā, pēc Fulgencio Batista režīma, pēc tam, kad viņš prekšvadīja neveiksmīgo, 1953. gada jūlija, uzbrukumu uz Moncada Barraku Orientes provincē.

Sala ir sadalīta divās diezgan topogrāfisķi atšķirīgās daļās, uz ziemeļiem un dienvidiem, un to šķērso liels purvs, kas aizņem teritoriju no dienvidaustrumu krastiem līdz dienvidrietumu piekrastei. Ziemeļu teritorija ir diezgan plakana un sausa, lai gan Nueva Geronas tuvumā atrodas daži marmora pakalni, un tajās zemēs tiek intensīvi audzēti citrusaugļi. Greipfrūtu ievākšana notiek janvārī, tad arī notiek viena no valsts lielākajiem un labākajiem festivāliem.

Ziemeļu pludmalēs ir pārsvarā melnas smiltis un parasti tās ir neapmierinošas, dienvidos ir dažas lieliskas balto smilšu pludmales, tādēļ, ja vēlaties brīvdienu uz palmu apstādītās pludmalēs, ar mierīgām kristāldzīvām jūrām, tad Jauniešu salas dienvidu krasts ir labāka vieta tam.
Cayo Largo del Sur
Cayo Largo del Sur, ko pazīst arī kā Cayo Largo, lai gan tas ir samērā maza 17 jūdzes (27 km) gara sala, tā ir svētīta ar gandrīz nepārtrauktu gleznainu pludmales daļu, īpaši gar dienvidu krastu. Ir sešas pludmales, kuras varēs apmierināt jūsu vajadzības saulē un smilšos: Playa Sirena, Playa Lindaman, Playa Blanca, Playa Los Cocos, Playa Tortuga un Playa Luna.

Bet it kā būt apkārtotai ar smalkām baltajām smiltīm nebija pietiekami. Cayo Largo saņēma citu dāvanu - mūžīgi glīti, skaidri un ar neticami maigu zilu nokrāsu ūdeņi. Kad jūs beidzot ieradīsieties Cayo Largo, jūs būsiet pārsteigti, ar to, ka atradīsiet pilnīgi dabisko vidi, kas praktiski nav mainījusies kopš pasaules sākuma.

Salā arī ir dabisko savvaļas dzīvnieku, tostarp iguanu un milzu jūras bruņurupuču pārpilnība. Tuvumā ir neliela saliņu grupa, no kurām vislabāk zināma ir Cayo Iguana. Aizsargāts koraļļu rifs ap salu apsola labu daivingu, rifs stiepjas vairāk nekā 30 km garumā, un tajā ietilpst reti un aizsargāti melni koraļļi.
Nueva Gerona
Tas ir salas galvaspilsēta un vienīgā, kas kaut mazliet ir līdzīga pilsētai.
Tā ir apdzīvota un relatīvi plaukstoša pilsēta, ar nelielām, bet krāsainām ielām, kuram ur provincisks Latīņamerikas gars, nevis skaidri izteikts Kubas stils. Lielāka daļa no Āfrikas studentiem, kas mācās uz salas, dzīvo tieši šajā pilsētā, tāpēc pilsētai ir daudz kosmopolītiskā atmosfēra nekā daudzās citās Havannas pilsētās. Viņi ari veicina salas citrusaugļu nozari.
Parque Central 39. ielā ir vieta, kur daudzi Nueva Geronas jaunieši savācas. Nedēļas nogalēs tajā arī var novērot lielisko dzīvu salsu, un, ja jūs veicat eksursiju pa šo pilsētu, tā ir laba vieta, kur sākt apskatu, tajā atrodas arī vietējais tūrisma informācijas birojs un pilsētas kafejnīcu un restorānu lielākā daļa.
Ārpus Nueva Geronas varat atrast cietuma paraugu, El Abras muzeju, Melnās smilts pludmali un Punta del Este alas....
Siguanea pludmale
Siguanea pludmale atrodas Siguanea līcī, Jauniešu salas centrālajā rietumu krastā. Tas ir tikai 5 minūšu attālumā no Siganejas mazās lidostas un 35 minūšu attālumā no Havanas ar lidmašīnu. Tas ir 25 jūdžu brauciena attālumā no Nueva Gerona.

Pludmalē atrodas El Colony viesnīca, kurā ir 77 numuri ar gaisa kondicionieri, vannas istabu un TV. Restorāni, uzkodu bārs, jūras bārs un nakts klubs. Baseins, sporta laukumi un ūdens sporta veidi. Medicīniskie pakalpojumi. Telefons un starptautiskais fakss: Auto noma. Ir pieejami izjādes ar zirgiem un citas aktivitātes.

Kubas starptautiskais Skuba-Daivinga centrs atrodas nelielā kuģu piestatnē, kas atrodas Ensenada de la Siguanea. Niršanas centrā ir pieejama hiperbariska kamera. Ārsts, kas specializējies hiperbārikas medicīnā, ir gatavs sniegt profilaktiskus pakalpojumus un niršanas slimību ārstēšanu.

El Colony niršanas zona atrodas Punta Frances Marine nacionālā parka robežās. Tas sastāv no 6 km. (4 jūdzes) krasta, starp Punta Pedernales un Punta Frances. Zona ir ļoti labi aizsargāta, tādēļ tajā ir plaši izplatīta rifu attīstība.

Tur ir 56 pievilcīgas niršanas vietas, dažām no tām ir blīvu un krāsainu koraļļu, gorgonijas un sūkļu populācijas.

Zivju daudzveidība atšķiras katrā vietā, tāpēc jūd varat atrast starponu baru, lāpstiņu, domkrašu, līdaku un dzeltenbrūnu lāpiņus. Bieži sastopami Nassau kamens asari, melnie kamens asari un barracudas, turklāt ir arī bruņurupuči, ērgļa stari un dažreiz ir satiekami haizivis. Starp iespaidīgākajām vietnēm jūs varat atrast: Pared de Coral Negro, Tunel del Amor, Cueva Azul, El Pasaje Escondido, Cueva de los Sabalos, Piedras de Coral, El Salto, Ancla del Pirata, Paraiso de las Levisas un Pequeno Reino.

Citas niršanas zonas ir Los Barcos Hundidos, kas ir nogrimušo kuģu paliekas, kuri atrodas no 6 līdz 9 metriem (20 vai 30 pēdas) dziļumā. Los Indios, pazīstams ar vertikālajām sienām un lielām koraļļu pakalniem ar smilšu gultām, un Fuera de Limite, savdabīga vieta, kur koraļļu rifs aug no krasta un krit udenī 15 metrus (49 pēdas) dziļumā.
Travel Guides by Province
UK Sales :: Audrey :: +44 20 7498 8555 or 0800 298 9555
USA & Canada Sales :: Jeffery or Bastien :: Toll Free 888 361 9555
Havana Tourist Center :: Idelsis :: +53 7 863 9555
(mazāk par 10 dienam)
Powered by Bizloco eTravel System operated by Cubaism Ltd for cubaism.com
Cuba
© 2012 Nigel Hunt - All Rights Reserved.