cubaism.com hotele - zarezerwuj hotel gdziekolwiek na Kubie
English Español Français Русский Português Türkçe بهاس ملاي Cрпски Slovenščina Deutsch Dutch Hrvatski Italiano 한국어 日本語 简体中文 Український Polski României Latvijas Čeština عربى
Strona domowa :: Hotele :: Moje konto :: Mój koszyk
Przewodnik turystyczny - Artemisa, Kuba
Prowincja Artemisa została ustanowiona w 2010 roku z 8 zachodnich gmin La Habana oraz 3 gmin wschodnich gmin, sąsiadujących z jej prowincją Pinar del Río. Stolicą i największym miastem jest Artemisa z populacją 44 000.
Bauta
Bauta jest położona 25 mil na południowy zachód od miasta Hawana, w nowej prowincji Artemisa, Kuba. Jej terytorium obejmuje 143 kilometry kwadratowe.

Bauta jest regionalnym centrum handlowym dla lokalnej rolniczej społeczności. Regionalne rośliny obejmują m.in. trzcinę cukrową, ananasa, tytoń, warzywa korzeniowe i owoce cytrusowe. W ostatnich latach Bauta stała się rajem dla kubańskich artystów i muzyków.

Bauta jest chyba najbardziej znana na świecie jako miejsce sowieckiego posterunku podsłuchiwania, który śledził w Stanach Zjednoczonych do 2000 roku, kiedy obiekt, znany jako Baza Lourdes został zamknięty przez rząd rosyjski.
Guanajay
Guanajay to miasto w zachodniej Kubie, około 36 km na południowy zachód od Hawany. Miasto leży wśród wzgórz i ma doskonały klimat. W czasach kolonialnych było ono stacją aklimatyzacji dla nowo przybyłych żołnierzy z Hiszpanii. Później stało się znane jako resort uzdrowiskowy.

Guanajay było starożytną osadą o znacznej wielkości i znaczeniu, tak wcześnie, jak zakończył się wiek XVIII.

Kraj otaczający Guanajay jest regionem płodnym w cukier i tytoń, a historycznie był on ważnym punktem dystrybucyjnym w handlu zachodniego końca wyspy.
San Antonio de Los Banos
San Antonio de los Banos, małe miasteczko, w którym znajduje się Hotel Las Yagrumas, jest bliżej niż 14 mil (22 kilometry) od stolicy, na brzegu rzeki Ariguanabo, otoczone lasami bogatymi w galerie lasów i bujną miejscową faunę i florę. Oferujemy Ci specjalny pokój z jego naturalnym otoczeniem.Jeśli lubisz piesze wędrówki, szlak Las Yagrumas Trail zapewni Ci przyjemną próbę Twoich możliwości. Prowadzi przez ćwierć mili (2 kilometry) od hotelu Las Yagrumas do Jaskini Corderos (Owcy), zabierając Cię przez obszary, gdzie możesz obserwować przedrzeźniacze północne, kolibry Emeraldy i królewskie palmy. Kończy swoją wędrówkę z orzeźwiającą kąpielą w rzece Ariguanabo.
Soroa & Las Terrazas
Soroa, znana również jako Tęcza Kuby, znajduje się 70 kilometrów na zachód od stolicy Kuby. Jest to strona z zapierającym dech w piersiach pięknem przyrody i 22-metrowym wodospadem, który zaprasza do odświeżającego popływania o każdej porze roku.

Region niezniszczonego bujnego środowiska jest idealny na przejażdżki rowerowe i wspinaczkę górską, z wycieczkami na brzegi rzeki Manatiales i unikalnymi kąpielami w tzw. "Poza del Amor" (Stawie miłości).

Wielką atrakcją Soroa są pobliskie ogrody botaniczne, które zawierają doskonałe orchidarium, dom dla ponad 700 różnych typów orchidei. Okolica jest bujna, górzysta i bardzo przyjemna na spacery.

Dla tych, którzy obserwują ptaki, istnieje kilka rozrzuconych dla fotografów stacji oglądania. Obszar daje wspaniałe możliwości dla robienia zdjęć fauny i flory.Las Terrazas jest położony w Sierra del Rosario, jednej z naturalnych twierdzy Kuby, która została wyznaczona jako Rezerwat Biosfery przez Organizację Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) w 1985 roku.

Historia uprawy kawy, która rozpoczęła się w regionie w XIX wieku, jest jedną z głównych atrakcji dla klientów w Restauracji Buenavista, która została zbudowana na ruinach gospodarstwa kawy o tej samej nazwie, założonego przez francuskich emigrantów.

Społeczność Las Terrazas, z pięknymi białymi domami z kolorowymi dachami, otoczona stawami i ogrodami, dodaje swoistego dotyku do wiejskiego krajobrazu Kuby.
Przewodnik turystyczny wg prowincji
Sprzedaż UK :: Audrey :: +44 20 7498 8555 lub 0800 298 9555
USA i Sprzedaż Kanada :: Jeffery lub Bastien :: Bezpłatny 888 361 9555
Centrum turystyczne Hawana :: Idelsis :: +53 7 863 9555
(mniej niż 10 dni)
Powered by Bizloco e Travel system operowany przez Cubaism Ltd dla cubaism.com
Cuba
© 2012 Nigel Hunt - Wszystkie prawa zastrzeżone.