cubaism.com hotele - zarezerwuj hotel gdziekolwiek na Kubie
English Español Français Русский Português Türkçe بهاس ملاي Cрпски Slovenščina Deutsch Dutch Hrvatski Italiano 한국어 日本語 简体中文 Український Polski României Latvijas Čeština عربى
Strona domowa :: Hotele :: Moje konto :: Mój koszyk
Przewodnik turystyczny - Camaguey, Kuba
Panorama prowincji Camaguey jest jednolicie płaska, podzielona tylko przez palmy, podczas gdy gleba, jedna z najbardziej płodnym na ziemi, sprawia, że nadaje się ona do uprawy trzciny cukrowej. Obszar ten jest również krajem dla bydła, domem dla stada głównie kubańskich Charolais, które są hodowane dla wołowiny i Zebu, hodowanych dla ich mleka.

Prowincja ta jest jedną z najważniejszych miast portowych w kraju, Nuevitas, która obsługuje transport wielu tysięcy ton cukru, wyprodukowanego przez 13 wojewódzkich cukrowni. Camaguey szczyci się również najczęściej odwiedzanym nadmorskim kurortem Playa Santa Lucia, jakiś 100 km na północ od miasta.
Floryda
Gmina Floryda graniczy na północy przez gminę Cespedes i Esmeralda, na południu z gminą Vertientes, na wschodzie z Camagüey i zachodzie z gminą Baraguá prowincji Ciego de Avila oraz Morzem Karaibskim. Położona na środkowym zachodzie prowincji, charakteryzuje się byciem strefą poziomu skąpanego wodami rzeki Caonao i na średnim wzniesieniu nazwanym " Wzgórzem Urabo”, w którego okolicach odbyła się ostatnia walka, która miała miejsce w prowincji podczas wojny w 1895 roku.

Miasto Floryda zostało założone rok po przejeździe pierwszego pociągu poprzez prowincję Camaguey na nowej linii kolejowej przez pierwszą sprzedaż partii w 1903 roku za 100 pesos, pomiędzy ulicami Prezydenta Go’mez (ogólnie Go'mez) i pasmem górskim w Otaola. W tej strefie w ciągu pierwszych kilku latach osiadły drzewa iglaste, bar i sklep. W 1904 roku został położony pierwszy telegraf pomiędzy Florydą i San Jerónimo, a w 1908 roku rozpoczęła się urbanizacja miasta na południe od dworca kolejowego, licząc 12 ulic, 24 jabłek i jedno miejsce w 1912 roku.

Podstawową bazą ekonomiczną jest przemysł cukrowniczy, choć wyróżniają się również inne branże, takie jak: sport, rybołówstwo, bydło, fabryki tytoniu, makaron, ciastka, przekąski, sorbitol, koszule, chleb i cukierki.
Miasto Camaguey
To było jedno z najważniejszych miast w okresie kolonialnym. Dzisiaj ma wiele znakomitych barokowych kościołów i niektóre malownicze zakamarki, takie jak odrestaurowany Plaza San Juan de Dios.

Zwiedzanie miasta z pewnością przyniesie Cię bliższej aprecjacji życia bohatera miasta, Ignacio Agramonte, ponieważ jest tam jest zarówno park, jak i muzeum poświęcone jego pamięci. Samo miasto jest jednym z najpiękniejszych na Kubie, pełne klejnotów architektury świadczących o jego kolonialnej przeszłości.

W pobliżu dworca kolejowego możesz znaleźć Muzeum Urodzenia Ignacio Agramonte. Odwiedź Kościół La Merced, w opozycji, aby zobaczyć jego łuszczące się freski i czczone obiekty, które są przechowywane w krypcie. Na końcu odwiedź to, co jest najlepsze w tym mieście - Plaza San Juan de Dios, który jest starym, brukowanym placem, otoczonym jaskrawo zabarwionymi jednokondygnacyjnymi budynkami i pięknym żółtym kościołem, obok odrestaurowanego dawnego szpitala.
Nuevitas
Położony około 68 km na północny-wschód od miasta. Największa na Kubie część obszaru jest zniszczona przez przemysł ciężki i termoelektryczne stacje wytwórcze, które tworzą część kompleksu przemysłowego. Blisko jest kilka przyzwoitych plaż, gdzie można pływać w wodach wokół.
Playa Santa Lucia
Playa Santa Lucia szybko staje się popularnym miejscem wypoczynku dla zachodnich zorganizowanych turystów i jest doskonałym miejscem do nurkowania, ponieważ jest tam ponad 50 różnych gatunków koralowców w wodach. Zachody słońca nad tym obszarze są spektakularne. Polecane jest odwiedzenie rafy koralowej La Boca, która jest jedną z najbardziej uroczych miejsc na Kubie. La Boca jest nieprawdopodobnie malownicza ze wspaniałymi półksiężycami piasku, że nawet nanosi kropki szlaku Santa Lucia.
Sierra de Cubitas
Siedziba gminy znajduje się w Cubitas. W 1899 roku dziesiątki amerykańskich rolników i rzemieślników osiedliło się w Cubitas. Historycznie gmina miała wielkie plantacje owoców cytrusowych, zatrudniała dużą społeczność haitańskich imigrantów, którzy osiedlili się tutaj.
Przewodnik turystyczny wg prowincji
Sprzedaż UK :: Audrey :: +44 20 7498 8555 lub 0800 298 9555
USA i Sprzedaż Kanada :: Jeffery lub Bastien :: Bezpłatny 888 361 9555
Centrum turystyczne Hawana :: Idelsis :: +53 7 863 9555
(mniej niż 10 dni)
Powered by Bizloco e Travel system operowany przez Cubaism Ltd dla cubaism.com
Cuba
© 2012 Nigel Hunt - Wszystkie prawa zastrzeżone.