cubaism.com hotele - zarezerwuj hotel gdziekolwiek na Kubie
English Español Français Русский Português Türkçe بهاس ملاي Cрпски Slovenščina Deutsch Dutch Hrvatski Italiano 한국어 日本語 简体中文 Український Polski României Latvijas Čeština عربى
Strona domowa :: Hotele :: Moje konto :: Mój koszyk
Przewodnik turystyczny - Ciego de Avila, Kuba
Ciego de Avila jest najbardziej płaskie w prowincji Kuby. Nigdy nie powstaje więcej niż 50m nad poziomem morza. Mimo, że stosunkowo niewiele rzek biegnie przez prowincję, jest tam dobry system nawadniania podziemnego, który sprawia, że powierzchnia jest żyzna i produktywna, a plantacje trzciny cukrowej i ananasów stanowią większość lokalnych upraw.

Prowincja był kiedyś domem dla dużej populacji Indian i istnieje kilka częściowo utrwalonych miejsc, które są warte, aby spojrzeć w górę. Istnieją również pozostałości fortyfikacji, wybudowane pod koniec XIX wieku, które zostały wykorzystane do podziału wyspy w czasie wojny o niepodległość.
Cayo Coco
Cayo Coco to czwarta wyspa pod względem wielkości, tworząca kubański archipelag, z 370 kilometrami kwadratowymi, która znajduje się na atlantyckim wybrzeżu Kuby, blisko Kanału Viejo de Bahamas. Jest ona związana z lądem drogą kamienną o długości 17 km.

Dziś, Cayo Coco to rajskie miejsce, istotne dla równowagi i stopnia zachowania ekosystemu. Chroni swoją dziewiczą atmosferę odizolowaną od współczesnego świata. Jej plaża ma długość 10 km z drobnym piaskiem oraz ciepłymi i krystalicznie czystymi wodami.

Uprzywilejowana rezerwa dla flory i fauny, to główne warunki gospodarzy, takich jak ptaki brodzące, czapla siwa i różowy flaming, których jest łącznie ponad 30 000 i są jednym z największych stad na świecie. Jest ona również ulubionym siedliskiem dla innych gatunków ptaków, takich jak kormorany, dzięcioły, drozdy, pelikany i wiele gatunków kaczek.

10-30 milion ton rafy koralowej i ponad 10 km długości dodaje więcej atrakcji na miejscu. Różnorodność i obfitość gatunków morskich sprawia, że nurkowie czują się jak w prawdziwym akwarium.

Bardzo niewiele miejsc na świecie może konkurować z takim pięknem. Można znaleźć tam tarpona atlantyckiego, trachinotusa, jak również duże lucjany, merosy, rekiny i barakudy, dodające więcej atrakcji dla nurkowania w miejscach "Coco Diving Center".
Cayo Guillermo
Na zachód od Cayo Coco znajduje się Cayo Guillermo, znacznie mniejszy klucz koralowy podłączony do Cayo Coco przez groblę. Namorzyny południowego wybrzeża Cayo Guillermo są domem dla różowych flamingów i pelikanów. Jest tam wielka różnorodność tropikalnych ryb i skorupiaków kluczowej rady Atlantyku. Było to ulubione miejsce rybackiego amerykańskiego pisarza, Ernesta Hemingwaya, który wspomniał Cayo Guillermo w swojej książce Island in the Stream.

Główny hotel nazywa się Villa Cojimar, dla rybackiej wioski w pobliżu Hawany, gdzie Hemingway trzymał swoją łódź, a hotelowa restauracja nazywa się Bodeguita de Guillermo, po ulubionym barze Hawany Hemingwaya, Bodeguita del Medio.

Playa Pilar, piękna biała plaża w pobliżu zachodniego końca Cayo Guillermo, jest nazwana łodzią Hemingwaya.

Cayo Guillermo jest prawdopodobnie numerem jeden wśród sportowego łowienia ryb na Kubie. Głębinowe wyposażenie rybackie jest dobre, a kilka jezior słodkowodnych na kontynencie jest w odległości dojazdów.
Miasto Ciego de Avila
Miasto położone 460 km na wschód od Hawany i 110 km na zachód od Camaguey, rozwinęło się jako pewien historyczny dom w połowie drogi. Podróżni używali go jako wodopoju przed kontynuowaniem na wyspach Trynidad i Santo Domingo w XIX wieku.

Ciekawym miejscem do odwiedzenia jest Parque Marti, a kilka przecznic stamtąd znajduje się Teatro Principal, 500-miejscowy teatr, który jest poddawany dalszym pracom remontowym. Został zbudowany przez bogatego ekonomistę, Angela Hernandeza Viuda de Jimenez, który walczył, aby utworzyć mekkę kulturalną w swoim rodzinnym mieście.

Museo Provincial Calle Jose Antonio Eschevarria jest warte odwiedzenia, jeśli jesteś zainteresowany rolą tego obszaru w walce o obalenie Batisty, ponieważ budynek Centro Provincial de Arte na Calle Independencia może odwołać się do niej. Casa de la Troba on Libertad nr 130 może od czasu do czasu dostarczyć ochrypły wieczór.

Ruch w mieście jest prawie dzięki jeździe konnej, a najdłuższa możliwa podróż kucykiem powinna kosztować tylko kilka pesos. Miasto jest zbudowane na ścisłym systemie sieci energetycznej skoncentrowanej na Parque Marti, ale jest tam kilka budynków wartych uwagi. Najbardziej popularnym miejscem spotkań na rynku jest Casa de Agua (Dom wodny), który służy bezpłatnymi okularami lokalnej wody mineralnej, jak również bezpłatnymi refrescos (napojami bezalkoholowymi) i sokami owocowymi.
Moron
To małe miasto przybrzeżne leży 36 km na północy Ciego de Avila. Jego obywatele, znani jako Moronians, tradycyjnie żyli z połowów, z turystyką, która zaczęła kwitnąć w pobliskim kurorcie Cayo Coco, miasto patrzy optymistycznie w kierunku nowej, bardziej lukratywnej przyszłości.

Blisko miasta na północnym wybrzeżu jest dziwna laguna, o nazwie Laguna de la Leche, która jest domem dla wielu dzikich zwierząt, zwłaszcza kilku tysięcy flamingów. Jest to piękne jezioro wędkarskie i konsekwentnie jest bardzo popularny wśród wędkarzy. Jest to największy naturalny zbiornik na Kubie i było ono strategicznie ważne podczas wojny o niepodległość Kuby w 1895. Jest to mlecznobiała laguna z depozytami węglanu sodu, które wydają się odżywiać belonę i tarpony.
Przewodnik turystyczny wg prowincji
Sprzedaż UK :: Audrey :: +44 20 7498 8555 lub 0800 298 9555
USA i Sprzedaż Kanada :: Jeffery lub Bastien :: Bezpłatny 888 361 9555
Centrum turystyczne Hawana :: Idelsis :: +53 7 863 9555
(mniej niż 10 dni)
Powered by Bizloco e Travel system operowany przez Cubaism Ltd dla cubaism.com
Cuba
© 2012 Nigel Hunt - Wszystkie prawa zastrzeżone.