cubaism.com hotele - zarezerwuj hotel gdziekolwiek na Kubie
English Español Français Русский Português Türkçe بهاس ملاي Cрпски Slovenščina Deutsch Dutch Hrvatski Italiano 한국어 日本語 简体中文 Український Polski României Latvijas Čeština عربى
Strona domowa :: Hotele :: Moje konto :: Mój koszyk
Przewodnik turystyczny - Guantanamo, Kuba
Wysunięta prowincja Kuby jest jeszcze jedną z najmniej odwiedzanych i najbardziej interesujących wszystkich gmin w kraju. Nazwa Guantanamo jest najbardziej znana, ze względu na niesławną amerykańską bazę marynarki wojennej w Zatoce Guantanamo kilka kilometrów na północ od miasta Guantanamo. Choć strategicznie i politycznie ważna, baza US zajmuje stosunkowo niewielką odizolowaną powierzchnię, więc odwiedzający prowincję Guantanamo prawdopodobnie nie natkną się na tak prawdziwy kubański urok prowincji, więc w rzeczywistości mogą być bardzo zadowoleni, jak gdyby nie istniała.

Jednak w przypadku, gdybyś nie wiedział, wojsko USA przetrzymywało w Guantanamo ponad 500 "terrorystów" zatrzymanych od "amerykańskiej wojny z terroryzmem" w 2001. Poglądem autora jest, że "wojna na temat przyczyn działania przemocy" może być bardziej odpowiednia, terrorysta walczy przeciw wolności inne osoby oraz że nikt nie powinien być więziony bez postawienia zarzutów i sprawiedliwego procesu. Kubańczycy uważają amerykańską bazę jako nielegalną okupację ich kraju, nie tylko dlatego, że umowa najmu z 1903 i weszła w życie przez wymuszenie. Przestarzałe są normy i zasady Rezolucji o przyjaznych stosunkach ONZ z 1970 r., warunki najmu są łamane, a traktat łamie 56 i 62 artykuł Konwencji Wiedeńskiej.

Prowincja jest, może z wyjątkiem wschodniego półwyspu Pinar del Rio, najbardziej dziewiczym, niezbadanym kawałkiem terytorium na ziemi.
Głównym turystycznym miejscem prowincji Guantanamo jest magiczne miasteczko Baracoa. Nie przegap przyjścia tam w tygodniu od 1 kwietnia, kiedy uliczne imprezy co noc upamiętniają wyokrętowanie Generała Antonio Maceo w pobliskim Playa Duaba w 1895 roku, co oznacza początek wojny o niepodległość.

Architektura i kultura Guantanamo jest w przeciwieństwem reszty Kuby. Opatrzność jest tylko 80 km od Haiti, przez Cieśninę Wiatrów i wystarczająco blisko, aby zobaczyć światła na Haiti podczas jasnej nocy. Guantanamo posiada również dużą liczbę imigrantów z Jamajki, co oznacza, że wiele budynków jest porównywalnych do tych z Dzielnicy Francuskiej w Nowym Orleanie w USA, w stanie Luizjana.

Góry Nipe-Sagua-Baracoa dominują prowincję, dzieląc zarówno klimat, jak i krajobraz. Północne wybrzeże, zmaltretowane przez wiatry, ma wysokiej wilgotności część kraju, zaś osłonięte i suche południe jest najgorętsze. Północ charakteryzują lasy deszczowe, natomiast południe jest suche i ma wiele kaktusów.

[video2]

Więcej informacji można znaleźć na baracoa.org


Baracoa
Kubańskie zdalnego Baracoa ma naprawdę mnóstwo inspirujących doświadczeń. Ma największe rzeki Kuby, mistyczne góry, dżunglę tropikalnej przyrody, bioróżnorodne zbocza plantacji kawy i czekolady (kakao), zaciszne plaże, rafy koralowe, najdłuższą historię, dawne tradycje, żywą kulturę i ogólnie urzekającą charyzmę.Miasto Baracoa leży w zatoce, w pobliżu wschodniego krańca wyspy Kuby, gdzie Morze Karaibskie styka się z Oceanem Atlantyckim. Założona w 1512 roku przez Diego Velazqueza, Baracoa jest najstarszą europejską osadą Kuby. Rzeczy są całkiem wyluzowane w tym mieście, a mnóstwo palm wzdłuż tego wybrzeża daje mu poczucie Południowego Pacyfiku.

O fakcie, że jest to ważna, hiszpańska placówka świadczą trzy imponujące forty: Fuerte Matachin, obecnie siedziba Museo Municipal; Fuerte de la Punta, teraz wyremontowana z restauracją oraz El Castillo de Seboruco, który jest teraz przyjemnym hotelem.

Na Calle Antonio Maceo, znajdziesz ludzi w kolejce do gorących napojów czekoladowych w piekącym tropikalnym słońcu w Casa del Chocolate. Naprzeciwko jest piękny Casa de la Trova, organizujący występy na dachu i nie możesz zapomnieć odwiedzić Plaza Independencia (to punkt centralny dla życia społecznego w mieście), Yunque de Baracoa i The Stone Zoo, które zawiera mnóstwo kamiennych zwierząt.
Guantanamo Bay & Caimanera
Guantanamo jest na względnie pięknych, naturalnych i dużych subtropikalnych zatokach, otoczone bujną roślinnością i pierścieniem niskich gór. Na Zachodzie są półpustynne góry "Los Cerros de los Monitongos". Jest to najbardziej suche miejsce na całej Kubie z wieloma unikalnymi gatunkami zwierząt i roślin. Na północnym wschodzie są najwilgotniejsze góry i największe rzeki na całej Kubie.

Caimanera to wioska rybacka i port 10 600 osób. Zbudowana na zachodnim brzegu osłoniętego Guantanamo, na północ od amerykańskiej bazy marynarki wojennej. Port przyjmuje głównie statki soli, trzciny cukrowej i herbaty. Mieszkańcy tej odległej, południowo-wschodniej gminy wąskich uliczek i wyblakłych drewnianych domów są najbliższymi kubańskimi sąsiadami obozu wojskowego, wciąż wypełnionego jeńcami z wojny w Afganistanie.

Przybycie więźniów talibów i Al-Kaidy dodało nowy rozdział, o którym mieszkańcy Caimanera opowiedzieliby długą historię miasta i kawałka 45 mil kwadratowych gruntów zajętych przez wojska USA w 1898 roku. Amerykanie pozostali, pomimo sprzeciwu ze strony rządu kubańskiego. Kuba początkowo nie sprzeciwiała się przetrzymywaniu więźniów na jej ziemi.

"Dzięki tej bazie, Caimanera wzrosła,'' powiedział Ofelia Garcia, historyk społeczności. "Ale również bardzo cierpiała z powodu jej obecności. Nie byliśmy w stanie rozwinąć tutaj normalnego życia.'' Społeczność rybaków i pracowników kopalni soli rozkwitła na początku XX wieku właśnie z powodu budowy stacji bazowej. Był to magnes dla pracowników kubańskich i popularne miejsce dla turystów, w tym Kubańczyków z całej wyspy i ludzi z pobliskich krajów, takich jak Jamajka. Baza, powiedział Garcia, miała tysiące ewentualnych pracowników kubańskich. Wielu amerykańskich oficerów i ich rodzin zamieszkało z powodu bazy w Caimanera.

Wszystko zmieniło się w 1959 roku z powodu wrogiej reakcji USA na popularną rewolucję Fidela Castro. W nieco mniej niż trzy lata, kubańskie siły obronne stworzyły strefę wojskową wzdłuż obwodu 17 mil od amerykańskiej bazy, widoczną na tej stronie jako terytorium wroga. W tym czasie tysiące pracowników kubańskich zostało zwolnionych lub rzuciło pracę w bazie, powiedział Garcia. Wielu byłych pracowników zostawiło Caimanera, ale ci, którzy zostali - i kolejne pokolenia - nauczyły się żyć z wieżami strażniczymi, ogrodzeniami i bliskością pola minowego wokół instalacji amerykańskiej.

Do lutego 2009, kilka posterunków armii na drodze prowadzącej do Caimanera zostało otwartych tylko dla mieszkańców miasta i ich bliskich. Teraz niektórzy turyści zagraniczni, którzy mają zezwolenie mogą odwiedzić Hotel Caimanera na lunch. Nocowanie może być możliwe wkrótce. Hotel został otwarty w 1991 roku dla zagranicznego turysty, który zatrzymał się tam, ale ostatni George Bush rozpoczął propagandę wojenną.

Społeczność rosła tak biedna, że w 1985 roku rząd Castro nakazał, aby pensje tu i w pobliskim mieście Boqueron zostały podniesione o 30 procent, aby zachęcić pracowników do pozostania.

Mieszkając tak blisko bazy, mieszkańcy Caimanera mają (lub mieli) dostęp do programów telewizyjnych amerykańskiego wojska, zapewniając przebłyski o przybywających więźniach, których mieli. Sądząc po liczbie więźniów i miejsca przeznaczonego dla ich domu, „musi być bardzo źle tam,'' powiedział Manuel Prieto, 73, mieszkaniec i były pracownik placówki.

Sam Prieto był więźniem w bazie przez sześć dni w 1961 roku, kiedy był przesłuchiwany przez amerykańskich urzędników wojskowych o możliwych agentach kubańskich w instalacji amerykańskiej. Prieto, który pracował 14 lat w bazie jako pomocnik spawacza, powiedział, że wciąż cierpi koszmary. "Śni mi się, że jestem tam,” powiedział, "ale nie mogę odejść.''

Miejmy nadzieję, że pan Barrack Obama i jego ludzie docenią niesprawiedliwość niechcianej okupacji kubańskiej ziemi. To nie jest jak Falklandy lub Gibraltar z populacją w dużej mierze nie-wojskową, która chce zostać brytyjska. W listopadzie 2003 roku, ekspert prawa międzynarodowego, profesor Alfred de Zayas z Uniwersytetu w Kolumbii Brytyjskiej, wyszczególnił stanowisko amerykańskiej bazy w prawie międzynarodowym i okazało się, że istnieją cztery główne sposoby, w których dzierżawa i traktat, który ją stworzył można określić tylko jako nielegalne 1. Traktat został zawiązany pod przymusem, 2. Traktat został zawiązany w 1903 roku, ale jest nielegalny w epoce post-kolonialnej, 3. Warunki najmu zostały złamane, 4. Traktat łamie zasady suwerenności.

Teraz już wiesz trochę. Dlaczego by nie przeczytać o tym na przykład na www.alfreddezayas.com, albo jeszcze lepiej przyjść odwiedzić.. teraz możesz .. właściwie większość z was.
Imias i Yacabo oraz Cajobabo
Miasto Imias jest osłonięte ze wszystkich stron przez imponujące góry. Tylko dwie głębokie wąskie uliczki, przecinają Rio Yacabo na Zachód oraz Rio Imias na Wschód umożliwiając przejście. To bardzo odległe miasto można by określić jako ciekawe, gdyby nie było tak uporządkowane i składne. Stara gwardia muzykalna i ogłoszenia z ogromnymi Tannoy spadają w dół głównymi ulicami. Imias jest fascynującym szybkim przystankiem dla podstawowych materiałów, ale może pozostać drobny żal, że nie zatrzymało się tutaj dla dłuższego zwiedzania.

Taniec ludowy La Guanaja jest unikalny dla górzystego regionu Imías. Imias inscenizuje sztukę komediowej ulicy, El Berraco (Dzik), 16 sierpnia lub 11 kwietnia rozpoczynając w dzielnicy El Salao.

Mała osada Yacabo Abajo biegnie wzdłuż podstawy żyznej doliny Rio Yacabo, aż do plaży Playa Yacabo. Yacabo Arriba jest wyżej w górę doliny.

Plaża Cajobabo jest miejscem historycznych wyładunków José Martí i Máximo Gómez 10 kwietnia 1895 w walce o kubańską niepodległość. Lądowanie Playita de Cajobabo było początkiem marszu Marti, który stał się znany jako "Droga do chwały".

Dziś Cajobabo, z około 2000 rozrzuconymi mieszkańcami jest niezniszczonym zapomnianym zaściankiem. Jest idealnym miejscem do zatrzymania się, popływania i odpoczynku pomiędzy Baracoa i Guantanamo. Jeśli możesz przejść drogę do drugiej plaży na wschód, po drugiej stronie małego cypla, może się okazać, że będziesz mieć to wszystko dla siebie.
Maisi
Popular amongst cyclists and nature lovers Maisi is a relatively small municipality and town in the Guantánamo Province of Cuba. Situated on the Easternmost tip of Cuba bordering the Caribbean Sea, the town offers view of other nearby islands such as Haiti on a clear day.

Known for its famous La Concha Lighthouse at Punta de Maisi, the town is home to long stretches of white sand beaches virtually untouched by tourists but known by locals.

Miasto Guantanamo
Położone 90 km na wschód od Santiago i kilka kilometrów na północ od zatoki o tej samej nazwie. Liczy około 208 tysięcy mieszkańców, a większość z nich żyje z produkcji trzciny cukrowej, bawełny i wełny.

Guantanamera ("Dziewczyna z Guantanamo") jest chyba najbardziej znaną kubańską piosenką i najbardziej patriotyczną piosenką tego właśnie kraju. Teksty są oparte na pierwszym wierszu w kolekcji prostych strof kubańskiego poety, nacjonalisty José Martí, przystosowanej przez Juliana Orbana. Muzykę skomponował Fernandez Dias.

Miasto wydaje się mieć dwa raczej niefortunne nieoficjalne emblematy. Jednym z nich są rdzewiejąca zajezdnia zapchana autobusami, które nie mają paliwa, drugim jest wieża apartamentowca, który miał być wizytówką skutecznej, prefabrykowanej architektury.

Głównym powodem do zatrzymania się w tym mieście jest wizyta w widokowej w amerykańskiej bazie marynarki wojennej w Zatoce Guantanamo, który jest ostatnią kolonialną placówką, która pozostała na wyspie. Dzisiaj baza jest domem dla około 7000 amerykańskich żołnierzy. Jest samowystarczalną jednostką z własną telewizją i radiem, zaopatrzeniem w wodę, wyposażeniem medycznym, sportowym i ogólnie rekreacyjnym.

Życie miasta toczy się wokół Parque Marti, przyjemnego placu zieleni w cieniu drzew złotokapa zwyczajnego (wspaniałego w marcu) i atrakcyjnego kościoła w kolorze złotym, Iglesia de Santa Catalina Parroquial. Nie możesz zapomnieć odwiedzić atrakcyjnych starych domów na Calles Perez i Calixto Garcia.
Przewodnik turystyczny wg prowincji
Sprzedaż UK :: Audrey :: +44 20 7498 8555 lub 0800 298 9555
USA i Sprzedaż Kanada :: Jeffery lub Bastien :: Bezpłatny 888 361 9555
Centrum turystyczne Hawana :: Idelsis :: +53 7 863 9555
(mniej niż 10 dni)
Powered by Bizloco e Travel system operowany przez Cubaism Ltd dla cubaism.com
Cuba
© 2012 Nigel Hunt - Wszystkie prawa zastrzeżone.