cubaism.com hotele - zarezerwuj hotel gdziekolwiek na Kubie
English Español Français Русский Português Türkçe بهاس ملاي Cрпски Slovenščina Deutsch Dutch Hrvatski Italiano 한국어 日本語 简体中文 Український Polski României Latvijas Čeština عربى
Strona domowa :: Hotele :: Moje konto :: Mój koszyk
Przewodnik turystyczny - Holguin, Kuba
Prowincja Holguin jest czwarta co do wielkości na Kubie. Góry w regionie są domem dla złóż niklu i kobaltu, które były, i nadal są intensywnie eksploatowane. Branże te odgrywają ważną rolę w produktywności i zamożności okolicy. Główne kopalnie niklu i zakłady przetwórcze są położone wokół miasta Moa na północnym wybrzeżu, na wschód od miasta Holguin.

Plantacje cukru i sady cytrusowe również odgrywają wiodącą rolę w gospodarce lokalnej i sektora rybołówstwa, choć niewielkie, uzupełniają tę prowincję imponującą rolę kluczowego producenta w kubańskiej gospodarce.

Północne wybrzeże znacznie rozwijało się w ciągu ostatnich 10 do 15 lat, a plaże Playa Guardalavaca są obecnie mocno zakorzenione w zagranicznymi touroperatorami.
Alturas de Mayabe
Szereg 8 km wzgórz poza miastem Holguin. Jeden z najpiękniejszych kubańskich krajobrazów.
Banes
Miasto Banes, jak zostało powiedziane, było kiedyś najbardziej zamerykanizowanym miastem w całej Kubie. Była to siedziba wszechobecnej United Fruit Company, amerykańskiego monolitu, który posiadał ogromne plantacje cukru w dzielnicy i którego menedżerowie rozpoczęli transformację połowy Banes do wiernej rekonstrukcji amerykańskiego miasta.

Banes było kolebką Fulgencio Batista, jednego z prezesów Kuby, który był czasami nazywany Guajirito de Banes .. ale nigdy wprost mu w twarz!
Plotka głosi, że Banes jest tym samym miastem, w którym Fidel Castro spędził wiele czasu, jako młody człowiek, uwodząc kobietę, która stała się jego pierwszą żoną.

Chociaż dzisiaj miasto Banes jest nieco wyblakłe i stało się spokojniejsze, jest domem dla dwóch najbardziej znaczących muzeów województwa, jednym jest Muzeum Bani Cuban-Indian, a drugie nazywa się Muzeum Chorro de Maita Site.
Przejażdżka od Guardalavaca do Banes jest jedną z najbardziej malowniczych w prowincji.

Na pewno warto odwiedzić Libre Playa Puerto Rico, dla jego dziewiczej dzikości i licznych jaskiń.

Teraz Banes służy jako centrum handlowe dla okolicznej dzielnicy rolniczej, która produkuje głównie trzcinę cukrową, ale także banany i inne owoce. Produkcja jest dostarczana z małego portu miasta, Embarcadero de Banes, który leży na Bahia (zatoce) de Banes, 3 mile (5 km) na południe. Pop. (2002) 34452.
Cayo Naranjo
Ta piękna rafa koralowa jest centralnym punktem Bahia de Naranjo Nature Reserve i jest lokalizacją Acuario Cayo Naranjo. Te ostatnie dokłada dzienne morskie show w południe i najlepszą ze wszystkich okazję do pływania z delfinami.
Cayo Saetia
Do tej dziewiczej rafy koralowej na wschodniej stronie Bahia de Nipes, nie jest strasznie łatwo się dostać, ale jeśli samodzielnie i całkowicie bezludne, białe jak cukier plaże z zatokami są interesujące dla Ciebie, byłoby to z pewnością warte wysiłku. Niegdysiejszy ekskluzywny ośrodek gry, zatoka ma wyjątkowe dyżury flory i fauny, które obejmują nie tylko jelenie i dziki, ale również dziką kolekcję egzotycznych, takich jak antylopy, strusie, bawoły i zebry. Większość wycieczek m.in. nurkowanie, przejażdżki łodzią, jeep safari, jazda konna i lunch na plaży. Jest jeden hotel na zatoce, Villa Cayo Saetia z pół tuzina ładnych kabin. Cayo Saetia jest około 90 minut od Guardalavaca samochodem i zaledwie 20 minut lotu helikopterem (preferowaną metodą transportu).
Gibara
Gibara, nazwany po rodowitym słowie Jibá, czyli garb, została oficjalnie założona 16 stycznia 1817. Znana również jako La Villa Blanca, Białe Miasto. To dość osobliwe miasto ma bogatą historię i kulturę, z której jego mieszkańcy są najbardziej dumni.

Ma piękne miejsca architektoniczne i starannie rozplanowane domy, ulice i parki. Jest on otoczone bujną zielenią. Użytkownicy odkryją przyjazny i pomocny charakter mieszkańców (około 20 tys.) i jest on jego największą atrakcją.
Jest i zapewne zawsze będą pewne kontrowersje na temat tego, czy to był Gibara lub Bariay Bay, w 1492 roku, który po raz pierwszy dał schronienie dla statków Krzysztofa Kolumba w jego pierwszej podróży na Kubę i gdzie stwierdził: "To jest najpiękniejsza ziemia, jaką kiedykolwiek widziały ludzkie oczy.”

Jeśli lubisz trochę film latino, powinieneś odwiedzić Gibara ciągu tygodnia, w którym gości "Festival Internacional de Cine pobre".

Podczas XIX i pierwszej połowie XX wieku, Gibara stał się najważniejszym portem i rozwinął w całej północno-wschodniej Kubie. Jego kolej dała Holguin, Bayamo, Banes & Las Tunas dostęp do sprzedawanych towarów. Ekonomią Gibary jest gospodarka oparta na produkcji wyrobów włókienniczych, rybołówstwie, produkcji tabaki dla eksportu, krajowej konsumpcji i turystyki.

Turyści mogą cieszyć się wędrówkami przez ulicę po ulicy wielkich kolonialnych budynków, w tym Twierdzy Fernando VII, Muzeum Sztuki Dekoracyjnej, Muzeum Historii, Muzeum Historii Naturalnej, Casino Español (Domu Kultury), teatru, ruin Cuartelón, Cueva de los Panaderos, Rynky Calixto García i jego miniaturowej repliki Statuy Wolności.
Miasto Holguin
To miasto, 760km/495 mil na południowy wschód od Hawany, jest zajęte i nie jest szczególnie atrakcyjne. Ale jeśli przejeżdżasz obok, spójrz w na główny plac dla jego teatru w stylu Art Deco, galerię sztuki, eklektyczny pokaz historycznych eksponatów wewnątrz Museo Provincial. Fine de la Torre Natural History Museum Carlos, na południe od placu na Calle Maceo, w innej kolonialnej rezydencji, ma dużą kolekcję muszli ślimaka w rodzimych olśniewających kolorach.

Na zachód od Holguin jest punkt widokowy, Loma de la Cruz, który oferuje wspaniałe widoki na miasto i całą prowincję.
Moa
Ta mała nadmorska miejscowość, gdzie loty z zarówno Hawany, jak i Santiago de Cuba pozostawiają turystów na drodze do Guardalavaca i wybrzeża. Blisko granicy z prowincją Guantanamo, Moa jest podłączona do miasta Baracoa rozpadającą się nadmorską drogą.
Pinares de Mayari
Dystrykt Pinares de Mayari jest idealnym miejscem dla miłośników przyrody, pełny naturalnej fauny i flory
Playa Esmeralda
Idylliczny 1 km plaży dostaje swoją nazwę od jasnych (ciemnozielonych) wód, które leżą wzdłuż tych białych piasków. Jest to idealne miejsce, aby cieszyć się dostępnym windsurfingiem, żeglarstwem, nurkowaniem i snorkelingiem. Plaża jest wyłącznie dla gości hotelowych.

Oszałamiająco piękna Naranjo Bay Nature Reserve jest w odległości krótkiego spaceru. Akwarium daje możliwość pływania z delfinami.
Playa Guardalavaca
Jej plaże białego piasku i wzgórz są naprawdę bardzo piękne i dziś jest to dom dla rosnącego przemysłu turystycznego z wakacjami dostępnymi teraz z Anglii, Kanady, Niemczech i Austrii.
Playa Pesquero
Plaża Pesquero jest bardzo obrazkowym tropikalnym szkicem złotego piasku, bujnej roślinności i raf koralowych. Plaża jest wyłącznie dla gości 3 nowoczesnych hoteli znajdujących się tam.
Playa Yuraguanal
Plaża Yuraguanal znajduje się na wybrzeżu prowincji Holguín, 53 km od miasta. Znana jest z białego i drobnego piasku.
Rafael Freyre
Miasto Rafael Freyre jest zaznaczone na większości map jako Santa Lucia.

Region obejmuje wspaniałą trochę kubańską plażę Playa Blanca, słynącą z drobnego i białego piasku, Bahia de Bariay, Fray Benito i Silla de Gibara. Ta ostatnia nie jest także zaznaczona na większości map.
Przewodnik turystyczny wg prowincji
Sprzedaż UK :: Audrey :: +44 20 7498 8555 lub 0800 298 9555
USA i Sprzedaż Kanada :: Jeffery lub Bastien :: Bezpłatny 888 361 9555
Centrum turystyczne Hawana :: Idelsis :: +53 7 863 9555
(mniej niż 10 dni)
Powered by Bizloco e Travel system operowany przez Cubaism Ltd dla cubaism.com
Cuba
© 2012 Nigel Hunt - Wszystkie prawa zastrzeżone.