cubaism.com hotele - zarezerwuj hotel gdziekolwiek na Kubie
English Español Français Русский Português Türkçe بهاس ملاي Cрпски Slovenščina Deutsch Dutch Hrvatski Italiano 한국어 日本語 简体中文 Український Polski României Latvijas Čeština عربى
Strona domowa :: Hotele :: Moje konto :: Mój koszyk
Przewodnik turystyczny - Matanzas, Kuba
Region ten jest jednym z najbardziej popularnych miejsc dla odwiedzających miasto turystów, głównie z powodu swojej zróżnicowanej topografii i przyrody.

Północ od prowincji cechują wzgórza i nadmorski kurort Varadero. Na południe znajduje się duży obszar ziemi bagnistej i plaża Giron, lepiej znany jako Zatoka Świń.

Centralny Matanzas to długi odcinek falistej równiny, której czerwone i żyzne gleby produkują najwyższej wydajności uprawy cukru w kraju. Inne rośliny takie jak tytoń, owoce cytrusowe i warzywa produkowane są również w obfitości.
Cardenas
Miasto jest określone w typowej strukturze siatki z najważniejszymi ulicami, Avenida Cespedes, przecinającymi Parque Colon, ośrodek życia miasta.

Innymi miejscami do odwiedzenia są Muzeum Oscara Maria de Rojas, Catedral de la Immaculada Concepcion, Plaza Molokoff, Casa Natal de Jose Antonio Echevarria..
Jaguey Grande
Jaguey Grande jest przy wjeździe do Zapata Peninsula, Guama, Playa Larga, Zatoce Świń i Playa Giron. 2007 był 150 rocznicą założenia Jagüey Grande.

Jagüey Grande otoczony jest 40 000 hektarów drzew cytrusowych. W większości pomarańcze i grejpfruty są przetwarzane w nowoczesnym zakładzie "Bohaterów Giron" i stanowią 60 procent produkcji krajowej. Owoce cytrusowe są wykorzystywane do produkcji koncentratu, soków, napoji i zacieru, esencji, które są eksportowane lub butelkowane w następnym fabryce Rio Zaza i dystrybuowane pod marką Tropical Island.

W sąsiedztwie Jaguey Grande jest duża cukrownia. Stąd Fidel Castro przejął kontrolę nad kontratakiem przeciwko inwazji w Zatoce Świń (Bahia de Cochinos). Lądowisko w Jagüey Grande zostało zatrzymane, ale kiedy pierwsi najeźdźcy B-26 weszli na ziemię, uderzył grzbiet piasku, który płynął w poprzek pasa startowego i rozbił się. Spadochroniarzy, którzy spadli w głąb lasu zostali zgładzeni, a najeźdźcy z plaży nigdy nie osiągnęli Jagüey Grande. Istnieje małe muzeum biura Fidela Castro w cukrowni, w Hawanie przed Museo de la Revolucion jest zbiornik Sau-100 wykorzystywany przez Fidela Castro w czasie inwazji.
Miasto Matanzas i Park Rio Canimar
Matanzas często jest nazywane "Atenami Kuby" i słynie z wielu mostów, ciekawej architektury, a muzyka jest w drodze do słynnego Varadero Beach. Miejsce narodzin Danzon, Matanzas jest również dobrym miejscem, w którym można usłyszeć danzonete lub rumbę. Miasto na morzu jest wyciągane na rytmie fal, z zapałem porannej bryzy i dostojnym spokojem rzek w tworzeniu swojej kultury."The Hershey Train" to jedyna kolej elektryczna, jaka kiedykolwiek istniała na Kubie. Działa od 1921 roku i porusza się ze stacji Casablanca w Hawanie do Matanzas. Podróż jest magiczna i jest dobrym sposobem, aby dostać się do i z Matanzas oraz doświadczyć piękna Kuby i Kubańczyków.

Matanzas, za głęboką zatoką, przeszło do swojej własnej w XIX wieku, kiedy służyło jako stolica cukru w kraju. Na klasycznym, liściastym głównym placu, Parque Libertad, Muzeum Farmaceutyczne jest cudownie zachowana apteka. Jest tam również jest wiele ciekawych budynków, pomników i muzeów, aby utrzymać Cię zajętym, jak Museo Historico Provincial, Teatro Sauto, Katedra San Carlos, groty Bellamar...Performance w ramach corocznego festiwalu Matanzas City 2011, który odbywa się na "Placu Wolności", naprzeciwko hotelu Velasco. Kuba gości doroczny sezon Street Theatre, wiele prezentujących się firm z całego świata korzysta z możliwości pracy dla Kubańczyków na ich własnych ulicach.
Park Narodowy Zapata i Playa Larga
Parque Nacional Ciénaga de Zapata obejmuje 628,171 hektarów i jest głównym podmokły, na Kubie, a także największym (i dobrze zachowanym) z Wysp Karaibskich. Biosfera Półwyspu Zapata jest ogromnym rezerwatem przyrody dla wszelkiego rodzaju dzikich zwierząt, w tym lokalnych i wędrownych ptaków, jaszczurek, krokodyli i krabów skalnych.

Rezerwat Biosfery Zapata pokazuje dużą różnorodność ekosystemów, takich jak murawy, namorzyny, Ciénaga, pół-liściaste, zimozielone lasy przybrzeżne i przybrzeżne, nadmorskie zarośla i rafy koralowe z głównymi gatunkami koralowców i przybrzeżnymi lagunami. Obszar wspiera również główne populacje krokodyla kubańskiego (Cocodrilus rhombifer) i krokodyla amerykańskiego (C. Acutus) oraz ptaków, jak wspaniałego flaminga (Phoenicopterus ruber). Niektórzy, 9 000 (2001) osób, głównie pochodzenia hiszpańskiego, mieszka na stałe w jednym z największych rezerwatów biosfery na Kubie. Działalnością gospodarczą jest głównie leśnictwo, rybołówstwo, społeczność rolnictwa, turystyka, rzemiosło i pszczelarstwo.

W La Boca można zobaczyć krokodyle i dopłynąć do malowniczej Guama, grupy małych wysepek połączonych drewnianymi mostami. Obszar jest również domem dla największych podziemnych systemów jaskiń i jezior w Ameryce Łacińskiej.

Kontynuując 13 km na południe od La Boca de Guama możesz dotrzeć do słynnej Zatoki Świń w Playa Larga. Popierani wygnańcy próbowali zaatakować Kubę za pośrednictwem tej zatoki 17 kwietnia 1961 roku. Główne muzeum poświęcone temu wydarzeniu jest Playa Giron, które jest 35 km na południe. Mała wioska Playa Larga stanowi doskonałą bazę do zwiedzania sąsiednich rezerwatów przyrody w Gran Parque Natural Montemar.

Rybacy mogą uczestniczyć w Bonefishing w Las Salinas, a dla tarpona i belona jest Rio Hatiguanico.
Playa Giron
Playa Giron, na wschodniej stronie słynnej Zatoki Świń (Bahia de Cochinos), 48 km na południe od Boca de Guama jest nazwana przez francuskiego pirata, który odwiedzał obszar wieki temu. Sponsorowane przez CIA lądowanie tutaj w dniu 17 kwietnia 1961 roku zostało pokonane w ciągu 72 godzin, jako że muzeum i wiele zabytków proklamowało. W sumie zginęło 200 najeźdźców, 1197 zostało schwytanych, a 11 wrogich samolotów zestrzelonych. Naprawdę poczujesz przeżywanie tej historii przychodząc tutaj, a jasne wody Karaibów zmyją brzegi Playa Giron, ulubionego miejsca dla płetwonurków i amatorów. Trwałym dziedzictwem 1961 jest to, że cała Zatoka Świń to obszar ścisły z autami do żeglugi jachtów.

Główny ośrodek Playa Giron jest dość przyjemny, a duży falochron zapewnia ogromny obszar chronionego basenu. Długie, białe Playa Los Cocos, gdzie nurkowanie jest dobre, jest tylko pięć minut spacerem na południe wzdłuż brzegu. Skaliste gleby tego regionu są mało przydatne dla rolnictwa, a ludność jest rzadka. Odległości są długie, a transport publiczny słaby, więc jeśli nie wynająłeś samochodu, lepiej bądź na to przygotowanym.
Varadero
Varadero, w zachodniej prowincji Matanzas kubańskiego, jest par excellence plaży w archipelagu, pomimo silnej konkurencji ze strony wysepki w regionie turystycznym Jardines del Rey.

Ponad 24 kilometrów doskonałych plaż, ściśle związanych z innymi naturalnymi atrakcjami, takich jak jaskinie, klucze pierwotne i przejrzyste wody, uzupełnia silną infrastrukturę, która może zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających wczasowiczów.

Przystanie takie jak Chapelin, Puertosol, Darsena de Varadero i Gaviota gwarantują doskonałe warunki i środki do nurkowania, w tym odpowiednie łodzie, przeszkolony personel, centra nurkowe, komory hiperbaryczne i środki transportu w przypadku zagrożenia.

Tysiące pokoi dla turystyki międzynarodowej, prowadzone przez największe międzynarodowe firmy hotelowe związane z branżą rozrywkową, są uzupełniane przez szerokie sieci placówek spoza hotelu, które rozwinęły się wraz ze wzrostem liczby wczasowiczów, którzy wnieśli swój wkład w tę miejscowość turystyczną.

Varadero posiada również Międzynarodowe Centrum Spadochroniarstwa i Varadero Golf Club, pierwszy 18-dołkowe, par-72 profesjonalne pole golfowe na Kubie.

Plaza America Convention Center, ze swoją 600-siedzeniową salą plenarną i siedmioma innymi salami, w którym odbywają się najważniejsze międzynarodowe imprezy i spotkania, staje się doskonałym wyborem w programach, które łączą wypoczynek z pracą w miłej i spokojnej atmosferze.
Yumuri Valley
Zlokalizowane w pobliżu miasta Matanzas, Yumuri jest jednym z najbardziej malowniczych krajobrazów na Kubie. Rzeka o tej samej nazwie, której brzegi były kiedyś domem dla rodzimych populacji indyjskich, biegnie w dół 8 km szerokiej doliny Yumuri.

Dolina Yumuri jest otoczona przez 150 m wysoki grzbiet górski, przerywana tylko na zachodzie. Głównymi wysokościami są doskonałe naturalne punkty widokowe, aby podziwiać widok na dolinę, włączając Monserrat Hermitage, zbudowane przez katalońskich emigrantów.

Od czasów kolonialnych, trzcina cukrowa i plantacje roślinne przeplatają się z pięknem palmy królewskiej (Roystonea regia), kubańskim drzewem narodowym w Yumuri Valley.

Ten wyjątkowo atrakcyjny krajobraz wiejski jest tłem dla hotelu Horizontes Casa del Valle, położonego w odległości zaledwie 3 km od Matanzas i jedno-godzinnej jazdy od Varadero. Oferuje on idealne warunki do prowadzenia działalności na świeżym powietrzu, w tym trekkingu i pieszych wędrówek, jazdy konnej i rowerowej. Licznymi ścieżkami i szlakami dostępnymi dla ekoturystyki są: szlak La Tierra de los Caracoles, prowadzący do starożytnego rodowitego miejsca i gospodarstwa kwiatowego, szlak El Abra na rzece Bacunayagua przyjmujący gości przez tereny bogate w roślinność i kończący się przy ujściu rzeki do zażywania kąpieli morskich. Zarówno dorośli, jak i dzieci mogą przejść wzdłuż tych tras, ponieważ nie są one trudne do wspinania się.

Placówka oferuje także programy przeciwko stresowi, otyłości, nadciśnieniu tętniczemu i astmie, które oferują terapię ozonową, diety, masaże, akupunkturę, taj chi i inne terapie.
Przewodnik turystyczny wg prowincji
Sprzedaż UK :: Audrey :: +44 20 7498 8555 lub 0800 298 9555
USA i Sprzedaż Kanada :: Jeffery lub Bastien :: Bezpłatny 888 361 9555
Centrum turystyczne Hawana :: Idelsis :: +53 7 863 9555
(mniej niż 10 dni)
Powered by Bizloco e Travel system operowany przez Cubaism Ltd dla cubaism.com
Cuba
© 2012 Nigel Hunt - Wszystkie prawa zastrzeżone.