cubaism.com hotele - zarezerwuj hotel gdziekolwiek na Kubie
English Español Français Русский Português Türkçe بهاس ملاي Cрпски Slovenščina Deutsch Dutch Hrvatski Italiano 한국어 日本語 简体中文 Український Polski României Latvijas Čeština عربى
Strona domowa :: Hotele :: Moje konto :: Mój koszyk
Przewodnik turystyczny - Villa Clara, Kuba
Prowincja Villa Clara jest drugim co do wielkości producentem cukru na Kubie. Z innymi uprawami, zwłaszcza tytoniem, odgrywa ważną rolę w lokalnej gospodarce. Na południu, górskiej miejscowości Hanabanilla w górach Escambray jest przygotowana do turystyki. To obszar naturalnego piękna, który posiada najwięcej do zaoferowania dla gościa.

Historycznie, Villa Clara, jedną z centralnych prowincji kraju. Została uznana za jeden z najbardziej strategicznie ważnych obszarów Kuby. Chociaż powierzchnia jest jeszcze uznana za jedną z atrakcji turystycznych premiera Kuby, Villa Clara. Wybrzeże jest usiane licznymi ławicami piaskowymi i rafami koralowymi. Są tam dobre, piaszczyste plaże na północy.

Stolica prowincji, Santa Clara, dom jednej z czterech w kraju uczelni, wystarczająco interesująca, aby odwiedzić.

Wokół Santa Clara, ziemi wzrasta do Alturas de Santa Clara. Najwyższy punkt w prowincji jest w Alturas, na 464m npm. Villa Clara posiada również liczne jeziora, które są wykorzystywane zarówno dla sportów wodnych, jak i wędkarstwa. Największa rzeka kubańska płynie do Atlantyku, Rio Sagua La Grande, również w prowincji Villa Clara.
Banos de Elguea
Elguea jest o 90 minut jazdy z Varadero i 10 minut od plaż Salto i Ganuza.
Cayo Ensenachos
Cayo Ensenachos
Cayo Las Brujas
Najpiękniejsza i dziewicza kubańska plaża znajduje się w centrum Kuby, około godziny jazdy na północ od Santa Clara w "Cayo Las Brujas". Plaże, fauna, flora i czyste środowisko, w tym pojedyncze zakątki chronione od zgiełku świata. Endemiczny tropikalny charakter blisko Bahamy Channel, Cayo Las Brujas posiada wspaniałe rafy koralowe i jest doskonałym miejscem do nurkowania i windsurfingu. Kilometry rafy koralowej z dużą podwodną fauną to drugi świat, najszerszy po australijskich rafach. Ta strona jest praktycznie nie ma sobie równych na świecie. Duże ławice tarponów, grouperów i barakud zapewnić szczególną atrakcję dla nurków. Żyją tam również legwany.
Cayo Santa Maria
Cayo Santa Maria leży na zachodnim końcu Archipielago de Sabana-Camagüey, 25 km na zachód od Cayo Guillermo, w ekosystemie Bahia de Buenavista, uznanym przez UNESCO za Rezerwat Biosfery. W bogatym ustawieniu w gatunki endemiczne chronione przez plażę niezrównanego piękna, z ponad dziesięcioma kilometrami od drobnego białego piasku i morza w różnych odcieniach niebieskiego.

Klucz (Cayo) łączy się z lądem groblą o imponujący nazwie "El Pedraplen", skonstruowaną przez Bahia Buena Vista z portu Caibarien kosztem 100 milionów pesos. Ten cud inżynierii zbudowany pomiędzy 1989 i 1999 r., ma ponad 48 km długości i 46 mostów i jest warty swojej Puente Alcantara Award. Mosty pozwalają na wymianę wód pływowych, poprawę w stosunku do poprzedniej grobli Cayo Coco. Chodnik został zakończona w 1999 r., podobnie jak lotnisko w Las Brujas lotnisko było budowane na Cayo Las Brujas, 45 km na północny-zachód od Caibarien.

Podróżni z Remedios, kolonialnego miasta z jego paryskim kościołem i do Santa Clara, siedziby Ernesto Che Guevara Memorial, wzdłuż spokojnych krystalicznych wód i kluczy mogą obserwować jastrzębie, pelikany i niesamowite różowe flamingi.
Góry Manicaragua i Escambray
Plantacje kawy na stokach Manicaragua gór Escambray produkują ziarna kawy, które są uważane, jako mające "niezrównany zapach". Tytoń hodowany na dolnych płaszczyznach El Hoyo de Manicaragua jest wykorzystywany przez fabrykę w mieście Manicaragua.

Najwcześniejsi mieszkańcy, plemienie Siboneyes, nazywa ich domem, raczej nieskromnie, Manicaragua, język Arawak dla "Ziemia odwagi".
Playa Caibarien
Playa Caibarien słynie z krabów i ich intensywnego życia morskiego na północnym wybrzeżu prowincji Villa Clara.
Remedios
To miasto jest typowym, ale pięknym przykładem hiszpańskiej architektury kolonialnej. Narzucanie się przemysłu cukrowego i bydlęcego nie umniejsza jej swobodnej atmosferze. Centrum charakteryzuje Plaza Marti i, jak w przypadku wszystkich hiszpańskich miast, ulice rozciągają się od Plaza z przemyślaną symetrią. Plaza Marti jest podobne stylowo do Plaza Mayor w Trinidad.

Innymi ciekawymi rzeczami do zobaczenia są Muzeum Parrandas Remedion i kościół San Juan Batista de Remedios.
Sagua La Grande
Sagua La Grande is located on the north coast of the province of Villa Clara in central Cuba.
Santa Clara
Brzęczące prowincjonalne miasteczko, z przyjemnym Parque Central, Santa Clara jest najbardziej znane z jego związku z Che Guevara, którego atak na pociąg wojsk Batisty w mieście w grudniu 1958 pomógł przekonać dyktatora tak, że jego dni były policzone.

Ta stolica prowincji jest warta odwiedzenia. Poza przedmieściami znajdziesz miejsce ulic tętniących życiem z miłymi osobami żyjącymi codziennym życiem i korzyściami miasta z dużej populacji studentów. Centrum wydaje się zadbane i stosunkowo wolne od śmieci. Wstrząsający widok dla każdego przybywającego z Hawany.

Istnieje kilka ciekawych muzeów i domków z małych czerwonych kafelek, nadających atmosferę spokoju i dyskrecji. Dla większości ludzi teren Parque Vidal jest najbardziej urozmaiconym miejscem w mieście, a także jako serce geograficzne miasta. Jest także centrum społecznym i jest zwykle jakimś rodzajem rozrywki w weekendy. Pomnik upamiętnia miejsce, gdzie rewolucyjny bohater Leoncio Vidal został zabity, a ławki linii promenady przekraczają i okrążają park na północy Plaza.
Przewodnik turystyczny wg prowincji
Sprzedaż UK :: Audrey :: +44 20 7498 8555 lub 0800 298 9555
USA i Sprzedaż Kanada :: Jeffery lub Bastien :: Bezpłatny 888 361 9555
Centrum turystyczne Hawana :: Idelsis :: +53 7 863 9555
(mniej niż 10 dni)
Powered by Bizloco e Travel system operowany przez Cubaism Ltd dla cubaism.com
Cuba
© 2012 Nigel Hunt - Wszystkie prawa zastrzeżone.